X
X

Select Your Currency

Türk Lirası $ US Dollar

İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

NACSSHOST'da hizmetiniz aktifleştirildikten sonra bazı kurulumlar gerçekleştirmeniz gerekmekte. Bunlardan en önemlisi olan “İşletim Sistemi” kurulumu hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz. Öyleyse müşteri panelinden Ürün/Hizmet kısmına girerek işlemlere başlayalım!

Hizmetinizin yönet butonuna bastıktan sonra, alt kısımda “AutoVM” (İşletim Sistemi Kurulum Paneli) karşınıza çıkacaktır.

İşletim Sistemini Kur” butonuna tıkladıktan sonra, aldığınız hizmete uygun işletim sistemi kurmanız gerekmektedir. Aksi halde sunucunuz kurulmayacaktır. Eğer yanlış bir işletim sistemi kurarsanız, otomasyon sayesinde format atarak yeni bir işletim sistemi kurabilirsiniz. 

  • Eğer ”Uzak Masaüstü Bağlantısı” programını kullanarak makinenize bağlanmak isterseniz, Windows işletim sistemlerinden bir tanesini kurmanız gerekmektedir.‌
  • Şifre bölümünün amacı; O kısma yazdığınız şifre makinenize bağlanırken kullanacağınız şifre olacaktır. İsterseniz rastgele bir şifre belirleyip, ”Şifreyi göster” seçeneğine tıklayıp şifrenizi kopyalayabilirsiniz.‌ 

    !!!!!Not: Bu bilgileri kaydetmeyi unutmayınız

Bütün adımları uygulayıp ”Kur” tuşuna bastıktan sonra, 10-15 dakika içerisinde işletim sistemi kurulur ve makineniz ile bağlantı kurabilirsiniz;Not: Verilen bilgileri kaydetmenizi öneriyoruz.

Peki bu makalede ne öğrendim?
“NACSSHOST’dan bir ürün satın aldım, aktif gözüküyor ama bağlanamıyorum. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim?” gibi sorularının cevabını size anlatmış olduk. Belirtilen işlemleri adım adım ve eksiksiz yaptığınız takdirde, makineniz ile bağlantınızı kurabilir ve sunucunuzu hazırlayabilirsiniz.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(408 times viewed / 3 people found it helpful)
Powered by WISECP
Top